{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.550 visninger | Oprettet:

Toning af forlygter. {{forumTopicSubject}}

Som nogle af jer husker så var jeg for nogle måneder siden på jagt efter gule gløde pære til min vogn, og jeg fandt også nogle efter en del besvær.
-men de har ikke givet det look jeg var ude efter, de giver et flot gult lys men når de er slukkede så er lygten stadig helt hvid.

-Så jeg ville blive meget glad hvis nogen kunne fortælle mig hvor jeg kan købe gul tonings spray til glas, har søgt og søgt men kan kune finde dem i Usa, og på grund af 9/11 må de ikke sende spraydåser til udlandet.

Ved godt der også findes film til at gøre det med, men de produkter jeg har fundet i england er alt for lyse, efter min mening.

Hvis nogen har set det nye Topgear så er jeg på jagt efter noget der kan give den samme farve som James May maler hans lygter på den Citroen, de var også hvide da han købet den.
http://www.mgcars.org.uk/mgoc/emg/images/rally-of-mallorca_05.jpg


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fjerne el i væg 1.000 kr.
  • Vand fra opvaskemaskine pumpes ikke ud 900 kr.
  • vandvarmeren fungerer ikke 1.500 kr.
  • Reparation af Ifö Spira toilet 1.500 kr.
  • Gulv lægning 1.500 kr.
  • skrifte bruse amateur på badeværelse samt udskifte lille vask med amateur l 4.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Toning af forlygter.
Kommentér på:
Toning af forlygter.

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce