{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Toyota Yaris 1,4 Turbo D-4D Terra 2004

1.285 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen bil er oprettet og stemt ind. Opret din egen bil

Nicolai F
Mand | 40 år | Oprettet: 27. aug 2008


Toyota Yaris 1,4 Turbo D-4D Terra

Årgang:
2004
Motor:
1,4 Turbo Diesel
Hestekræfter
75 hk / 170 Nm
Fælge
Standard 13" stålfælge med org. Toyota-kapsler, både sommer og vinter.
Dæk
Michelin 175/65-13.
Undervogn
Standard Toyota, hverken sænket eller pillet ved.
Bilstereo
Standard Toyota med CD. 4 højtalere - 2 ved forruden og 2 i dørene. Det spiller fint nok til mit behov.
Styling
Ingen som helst. Jeg har overvejet en sænkning og lidt Alu. men jeg er bange for at det vil gå ud over økonomien, som er det primære ved at have en bil som denne. :)

Standarg har den hvide blink og indfarvede kofanger/spejle.
Interiør
Standard Toyota stofkabine i mørkt stof med en masse små runde ringe. Det virker slidstærkt og er dejlig nemt at holde.
Ekstra tilbehør
Isskraber og 4 Vinterhjul.. :o)
Styrker ved bilen
Svagheder ved bilen
Bemærkninger
Jeg har købt denne i stedet for min Prelude, da jeg fik ca 45 km på arbejde. den kører ca det dobbelte af hvad Preluden gjorde (Ca. 22 km/l), og koster mindre i vægtafgift, så det er noget der kan mærkes på fars pengepung.. ;)

Byd den velkommen, og hvis ikke i byder den velkommen, skriv venligst hvorfor så jeg kan vide hvad jeg skal ændre. På forhånd tak.

Vil du se flere Toyota Yaris 1,4 Turbo D-4D Terra til salg? Andre Toyota eller bare andre brugte biler?
Kommentér på:
Toyota Yaris 1,4 Turbo D-4D Terra
Annonce