{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter

Skoda Octavia [Tidl. bil] 2003

3.890 visninger | Oprettet:
Bedømmelse

Du kan først stemme, når din egen bil er oprettet og stemt ind. Opret din egen bil

skattepigen
Kvinde | 48 år | Oprettet: 1. jun 2007


Skoda Octavia

Årgang:
2003
Motor:
1.9 TDI

I bogen er den skrevet til omkring 190 i maks hastighed...
Jeg har været i jylland, og der maksede jeg den ud ved 210... Do I need to say more........Love that Car....
Hestekræfter
125
Fælge
AEZ fælge 17" sommer

16" Alufælge mrk: Viper
Dæk
Sommer: FALKEN 225-45-17-Z
Vinter: 195-65-15
Undervogn
Sænket 45 mm
Bilstereo
Pioneer. 2009 model, med led display i blåt self.. og med bluetooth og mp3 og IPOD tilslutning.. Det spiller bare....
Styling
Skørter¨, hækspoiler, frontkofanger og bagkofanger alle original Skoda RS. klare lygter, glas og sideblink. Rørhale, Tonede ruder bagtil Alle lister er infarvede
Interiør
Standard
Ekstra tilbehør
Aftagelig træk, aircon, elruder, elspejle med varme. RS pedaler, kørecomputer, sædevarme, indfarvede sidespejle og skørter. Parkerings sensor bag.Lille crom antenne.
.....æh.....lille pigens Ferrari sæde, hvor hun styrer slagets gang for hårdt....Griner
Styrker ved bilen
Svagheder ved bilen
Bemærkninger
Jeg har selv fået den tunet, det er momemtet kun blevet bedre af. Det er en Utrolig dejlig vogn, kører rigtig godt. Rigtig god brandstof økonomi. Tunet. Passet og plejet efter alle kunstens regler.

Har strippet den for alle tal og bogstaver, jeg mangler bare emblemet bagpå, og en ny front grill uden emblem. En bil skal se "clean" ud, og have rene linier.

Men skulle der være en her inde, som ligger inde med en læder kabine, eller cromringe til speedometeret, er jeg meget intresseret.


Næste projekt:At få monteret blowoff-ventil

NYT NYT NYT NYT NYT NYT NYT NYT NYT NYT NYT NYT
7/8-08: Så har bilen været på værksted og hos maleren... Nye billeder kommer snart..


1/8-2013:
SÅ ER HUN SOLGT....

Vil du se flere Skoda Octavia til salg? Andre Skoda eller bare andre brugte biler?
Kommentér på:
Skoda Octavia
Annonce