{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
514 visninger | Oprettet:

hjælp min bil vil ikke starte :'( {{forumTopicSubject}}

Min clio er pludselig død.. fra det ene minut til det andet.

Jeg afleverede imorges min datter i dagplejen. 10 minutter efter da jeg igen skulle køre ville bilen bare ikke starte smiley jeg drejer nøglen og der sker absolut intet. det eneste der sker, er at sælgfølgelig sættes strømmen til, og man kan høre lyden af benzindysen som åbner. det er alt. prøvede at tilslutte startkabler, men det gav kun en kliklyd som sagde tik tik tik tik tik tik osv,, når tændingen var slået til.

Er motoren abre stået helt af?? eller hvad kan det være.
Fik at vide at det kunne være starteren (var mit første bud) men så skulle man kunne trække bilen igang, og heller ikke der skete der andet, end at lyset i instrumenterne blinkede.

Hvad kan det være??? Jeg ved godt det kan være mange ting, eller måske bare en latterlig ting som en sikring, men kom med jeres bud, alt skal prøves.

Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Flytte rengøring 1.500 kr.
  • Elektriker 500 kr.
  • Elektriker 750 kr.
  • Loftudtag ingen strøm 1.500 kr.
  • 3 timers gartner arbejde 1.000 kr.

Opret en opgave



  • Der er endnu ikke skrevet kommentarer

Kommentér på:
hjælp min bil vil ikke starte :'(

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce