{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.488 visninger | Oprettet:

Subwoofer i Audi A6 {{forumTopicSubject}}

Hej Alle..

Jeg er ejer af en Audi A6 2005 årgang. Bilen er med MMI High 2g og har den store lydpakke med subwoofer osv..

Lyden er nu osse super men savner trykket fra bassen..

Så mit spørgsmål er om det kan lade sig gøre at montere end ekstra forstærker med subwoofer til den og hva kræver det????

der sidder en forstærker i forvejen bag men den er tilsluttet MMI så ved ikke li hvordan jeg ska få lyden ind.. Nogle som har nogle råd?

Har hørt om plug & play systemer til disse biler men vil gerne ha 2x12 tommer med en god forstærker..

Håber der nogle som kan hjælpe

På forhånd tak


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fix en lampe 620 kr.
  • Opsætning af stikkontakt til vaskemaskine 500 kr.
  • Shelf units need fixing to wall 650 kr.
  • Varme i radiator - stiften virker ikke 800 kr.
  • IKEA PAX garderobeskab 2.500 kr.
  • Samle to pax skabe uden låger 650 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Subwoofer i Audi A6
  • #1   7. okt 2014 Jeps, jeg har selv smidt en sub i, så jeg lige får det sidste. Nu ved jeg ikke om din er magen til min hvad det angår, men i min, sidder originalforstærkeren i venstre side, i bagagerummet.

    Der har jeg smidt en Hertz HDP 1 monoblock i, den har nemlig en skide smart funktion der gør, at du ikke skal bruge liniekonvertere, den har allerede terminaler, hvor du kan trække de originale højttalerledninger ind i. Ydermere fungerer det som signalkabel, så du sparer at trække phonokabler og signalkabel.


  • #2   8. okt 2014 Nice..

    Jamen min sidder samme sted.. men ska den forstærker bare udskiftes med den du nævner?


Kommentér på:
Subwoofer i Audi A6

Annonce