1.758 visninger
|
Oprettet:
Golf 3 ledninger v. radio {{forumTopicSubject}}
Hej BG.. Mangler lige en enkelt ting før mit anlæg kan brumme og det er at montere remote fra radioen til min forstærker.. Men har et lille problem.. Ham der har haft den inden har byttet rundt på ledningerne så er lidt i tvivl om hvilken farve som er remote..
Alle ledningsdiagrammer jeg kan finde siger at det er den blå, problemet er bare at der er en blå/grå ledning og en blå/hvid ledning. Har en idé om det er den blå/hvide der skal flyttes.. nogen der ved om jeg er på rette spor?
jul 2007
Følger: 26 Følgere: 25 Biler: 5 Emner: 1 Svar: 257
aug 2004
Følger: 85 Følgere: 84 Biler: 6 Emner: 8 Svar: 2.121
dette er klart den bedste løsning .. hvis du ikk gider rode med det så kan du evt nappe remote til forstærkeren ved den ene baglygte på baglyset sådan at det tænder når du starter bilen hvis med kørelys eller drejer din lyskontakt . på den måde slukker det jo stadig sammen med bilen om man ka sige sådan
Golf 3 ledninger v. radio