{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.431 visninger | Oprettet:

Dobbelt Luftaffjedret førersæde til varebil {{forumTopicSubject}}

Har en Mercedes Sprinter fra 2010. Da jeg købte den, kom den med en 2 personers bænk, men valge at få et Luftaffjedret sæde i passager siden. Kunne godt tænke mig at høre om det var muligt at få lavet et dobbelt luftaffjedret sæde til 2 personer. Synes ikke at jeg kan finde noget på nettet, så man skal nok til en specialist og få det lavet. Er der nogle der kender en, som kender en, som kender en?

Mvh


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Flytte rengøring 1.500 kr.
  • Elektriker 500 kr.
  • Elektriker 750 kr.
  • Loftudtag ingen strøm 1.500 kr.
  • 3 timers gartner arbejde 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Dobbelt Luftaffjedret førersæde til varebil
  • #1   23. jan 2014 Hvis du kan få 2 luftaffjedret konsoller så burde det ikke være umuligt at sætte bænken fast på dem. En ulempe kan dog være at de ikke reagere ens så man vil nok få lidt af en gyngetur.

    Tror desværre at du bliver nødt til at lave en customløsning med noget klippe klisterværk smiley


  • #2   23. jan 2014 Men kom endelig med billeder hvis det ender som færdigt projekt smiley

  • #3   23. jan 2014 Ja, det er nemlig en rigtig svær løsning jeg leder efter. Jeg har undersøgt hos Mercedes, men de har ingen løsning, men muligheden ville jo at sætte 2 sæder ind, men det er der desværre ikke plads. Tror at det bliver dyrt at skal få special fremstillet sådan et sæde, men hellere det, end at skulle sidde på en mælkekasse og nogle have hynder hele vejen til Paris og retur. smiley

  • #4   24. jan 2014 Er helt enig med dig.

    Men det burde være muligt at sætte 2 luftafjedrede konsoller ind. Dernæst skal du bare fastgøre rammen fra bænken på dem.

    Boede jeg i Danmark ville jeg hellere end gerne hjælpe med forsøget.


Kommentér på:
Dobbelt Luftaffjedret førersæde til varebil

Annonce