{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.368 visninger | Oprettet:

Snyder forhandler mig? Lamper lyser! {{forumTopicSubject}}

Hej BG. Var igår ude og kigge på en umildbart fin seat cordoba 1.6 fra 2000 hos en forhandler på Amager. Da jeg kommet derud står bilen og køre og forhandlerne siger Så at der er en der har glemt at skulle få lamperne så den er gået død. Jeg sætter mig så ind og kan se samtlige lamper lyser derinde. Forhandlerne skylder sig så at sige at det er normalt ved strøm svigt/ den er gået død. Men han bare genstartet system et inden køb også er den god igen?
Kan det virkelig passe? Testede bilen og der var IKKE ABS på da jeg prøvede den.

En anden ting var at når drejede til højre nogle gange så sagde set "klunk" fra venstre forhjul lød det som om. Det nævnte jeg og også udbryder han: " når ja, det er nok bare det kød ben der, det ser jeg lige på inden salg".. Tror i på det er det?

Håber nogle kan hjælpe en fuldkommen uviden og normal trafikant som prøver at købe en ny bil. Den har forresten kørt 179.000 og ligget til 14.900? Fair?

Orgja så er der ikke historik på hvornår tandrimmen er skiftet, så den skal vel skiftes? Hvad vil det cirka koste.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af 9x lamper 1.000 kr.
  • Fjerning af kalk i bruser 800 kr.
  • Opsætning af køkkenlåge som er faldet ned 1.000 kr.
  • Reparation af vaskemaskine 900 kr.
  • Eftersyn af knallert/scooter (Gilera Stalker 2006) 680 kr.
  • Skifte toilet 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Snyder forhandler mig? Lamper lyser!
Kommentér på:
Snyder forhandler mig? Lamper lyser!

Annonce