{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.097 visninger | Oprettet:

Anders  B
Anders B
Tilmeldt:
29. apr 2016
Følger: 1 Emner: 8 Svar: 6

Ny bil - Skoda octavia {{forumTopicSubject}}

Hej. Jeg har haft kig på en Skoda Octavia 1,2 TSI. For nyligt er modellen dog ændret/udgået så den tilsvarende nu hedder 1,0 TSI. Nogen der ved hvad der reelt er ændret? Det virker meget lille til en så stor bil?


Herudover er der nogen som har en idé om hvad man kan forvente at kunne forhandle sig frem til i rabat? Jeg skal ikke af med nogen bytte bil.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Ny vandlås håndvask 600 kr.
  • Udskiftning af gulvvarmestyring 2.300 kr.
  • Stikkontakt med dæmper 1.250 kr.
  • Fjerne + ny fuge ca 60cm 700 kr.
  • Afmonter kogeplade i køkken 800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ny bil - Skoda octavia
  • #2   29. apr 2016 Den er gået fra 4 cylinder til 3, men samtidig blevet hurtigere og mere økonomisk. Den gamle 1,4 TSI udgår snart får en hurtigere og økonomisk 1,5 TSI motor. smiley

  • #5   30. apr 2016 Motor str. har faktisk ikke så meget at sige i forhold til holdbarhed der findes mange små motorer som er stærkere end større motorer og de ligger ikke en motor i en Skoda hvis ikke det er noget der dur smiley de bliver først testet i Wv og Audi inden skoda får dem smiley det er os derfor at Skoda generelt har færre fejl end dem smiley

Kommentér på:
Ny bil - Skoda octavia

Annonce