{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
633 visninger | Oprettet:

NDCD - DHB - VMAX - DCD {{forumTopicSubject}}

Det er med stor gælde at meddele at der efter mange - lange - men ikke mindst spændende forhandlinger siden medio 2005, nu er indgået en kanon spændende samarbejdsaftale mellem DHB, Vmax v/ Forlaget Benjamin og NDCD / DCD.
Samarbejdsaftalen vil forhåbentlig blive til stor glæde og gavn for os dragracere/streetracere, lige som klubberne, udstillere, medierne, lokalområderne omkring løbnene, og ikke mindst vores publikum. Perspektivet i den sammenhæng er - unbelievable!

Samarbejdet indebærer kommende motorsportsarrangementer - hvilket forventes at ville revolutionere dansk motorsport! Intet vil blive som før!
Herudover betyder samarbejdet forhåbentlig også, at dragracing/streetracing på sigt vil få samme focus som: DTC, Saxo- og Cliocup, O-løb, Yokohama Cup, Ridebane"sprængning", Radiostyrede biler, Håndbold og Dans på Tværs v/ Poul Erik Anderson.

Fra og med i dag, den 12. januar, er samarbejdet officielt - og i DHB regi bliver det offentliggjort på www.vmax.dk samt Forlagets magasiner, med o-line tilmelding, program og reglement for specifikt DHB, DFB og Drift Challenge klasserne. DHB udsender samtidig en personlig invitation til alle DHB-2005 deltagere - af hensyn princippet om loyalitet - uden kører, ingen DHB! Se dokument under "Nyheder" på www.ndcd.dk - så alle er orienteret.

Tilmelding for NDCD og DCD klasserne er på vej, så følg med her på www.ndcd.dk !

Dude's - så rykker vi - i samlet flok!

Med venlig hilsen

Andreas Nielsen "Den gale kørelærer" (NDCD)
Holger Duelund (DCD)
Peter Kiær-Sønderbæk (DHB - Morfar!)


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af 9x lamper 1.000 kr.
  • Fjerning af kalk i bruser 800 kr.
  • Opsætning af køkkenlåge som er faldet ned 1.000 kr.
  • Reparation af vaskemaskine 900 kr.
  • Eftersyn af knallert/scooter (Gilera Stalker 2006) 680 kr.
  • Skifte toilet 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  NDCD - DHB - VMAX - DCD
Kommentér på:
NDCD - DHB - VMAX - DCD

Annonce