{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
829 visninger | Oprettet:

Luftlommer i kølesystem 3bg TDI {{forumTopicSubject}}

Hej jeg har en Passat 3bg TDI fra 2002
Når man sidder i kabine kan man hører det risler bag varmeriste, når man gir den en smule gas kan man hører hvordan det flytter sig rundt.
Den skyder vand ud af overløbet på ekspansionsbeholderen, og går ud fra det er pga alt det luft. Den skyder det kun ud når man kører, og meget med forskel hvor meget den skyder ud.
Jeg har prøvet at lufte den ud på den slange under forrude med hul i som går ind i kabine, og kan der også se der var meget luft men synes ik jeg kan få det ud på den måde.
Håber der er en der kender et godt trick.
Ved vw har et apparat som skulle stå og trykke slangerne flade med mellemrum en en times tid, men de skal jo først ha tester på osv osv så det ville jo løbe op, og synes jeg er dumt var der var en der lige havde et godt trick.

Anders


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skifte toilet 1.200 kr.
  • Jord græs oprydning 2.500 kr.
  • skifte vandhane i bryggers 500 kr.
  • Sort and organize it equipment and cables 1.000 kr.
  • Udbedring af tilkalder stophane og montering af vaskemaskine 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Luftlommer i kølesystem 3bg TDI
Kommentér på:
Luftlommer i kølesystem 3bg TDI

Annonce