{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.689 visninger | Oprettet:

Paul H
Paul H
Tilmeldt:
20. sep 2012
Følger: 1 Emner: 1 Svar: 7

Dårligt udført arbejde / servis {{forumTopicSubject}}

Vi har et lille fiema hvor der køber en varevogn hos steen`sMC-center i Esbjerg . bilen skulle være pakket ind i fiema farver . (foile)
( indpakningen blev udført af skiltestedet i esbjerg )
alle hjørner og kanter buler op / foilen slipper bilen + ikke pakket ind som aftalen. efter 5 mådeners kamp . fik vi dem til og laver det om men de skife kun folien på siderne . med de fik lavet en lak skade på bilen samt en bule i min dør . smiley så fordi jeg har været over ved steen`s MC center og klager over der ikke er ferdig i nu og over skaderne . belv jeg bortvist fra plassen . Bilder kommer sener


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skifte toilet 1.200 kr.
  • Jord græs oprydning 2.500 kr.
  • skifte vandhane i bryggers 500 kr.
  • Sort and organize it equipment and cables 1.000 kr.
  • Udbedring af tilkalder stophane og montering af vaskemaskine 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Dårligt udført arbejde / servis
  • #1   20. sep 2012 Fisk?

  • #2   20. sep 2012 Jeg kan bedre lide forloren hare?

  • #3   20. sep 2012 hei paul.
    føler sgu med dig.
    personligt har jeg ikke haft nogen dårlige erfaringer med steen, men har så heller ikke købt noget over ved ham.
    De sidste tre biler jeg har købt er købt inde ved hans nabo. tjautomobiler og det har været en succes. Havde lidt bøvl med en picanto jeg købte der, men den tog de bare inde og rettede fejlende uden jeg skulle betale en rød øre. Fik også lånebil til at køre hjem i.


  • #4   20. sep 2012 Søger du råd ?

    Er det din egen skyld at du blev bortvist.. altså opførte du dig meget provokerende, eller er sydens mc center bare nogle banditter og røvere ?


  • #5   20. sep 2012 Vi har et lille firma der køber en varevogn hos steen`s MC-center i Esbjerg .
    Bilen skulle være pakket ind i firmaets farver. (folie).
    Indpakningen blev udført af skiltestedet i Esbjerg.

    Alle hjørner og kanter bulede op og folien slap bilen. Derudover var bilen ikke pakket ind som aftalt.
    Efter 5 måneders kamp fik vi Skiltestedet til at lave det om men de skifede kun folien på siderne.
    Mens skiltestedet havde bilen fik den en lakskade og en bule på den ene dør.
    Jeg har efterfølgende været ovre ved Steen`s MC center og klage over at foliepakningen stadig ikke er færdig og de skader som skiltestedet har påføret bilen.
    Jeg blev bortvist fra pladsen. Billeder kommer senere.


  • #6   20. sep 2012 Tag jer sammen gutter, alle kan forstå hvad han skriver.
    her skal være plads til alle, også ordblinde !


  • #7   20. sep 2012 Rigtig YIIIHAAA h

  • TruckerBenny A
    TruckerBenny A Hjælpe-administrator
    Tilmeldt:
    feb 2004

    Følger: 101 Følgere: 93 Biler: 3 Emner: 402 Svar: 5.768
    #8   20. sep 2012 Fuldstændig enig Yiihaaa h

    Paul skriver jo blot på den måde som han udtaler det som mange ordblinde gør, men i griner måske også af folk med down syndrom ?

    Paul@ Det kunne tyde på det firma ikke helt er til at stole på, har i tjekket ham på trustpilot.dk ? Ellers må i prøve med forbrugeklagenævnet med jeres " oplevelse "


  • #9   20. sep 2012 Havde slet ikke lagt mærke til der var stavefejl. Jeg undrede mig bare over hvad indlægget gik ud på - og hvad formålet er?

    Og - jeg KAN bedre lide forloren hare...



  • #10   20. sep 2012 Jeg ville også tage kontakt til forbrugerklagenævnet, som benny nævner, de kan hjælpe dig hvis det her er en sag for dem. smiley

  • #11   20. sep 2012 det noget svineri at de ikke ikke bare for ordnet det de lover og udbedre skaden med det samme
    vis jeg fx. laver en rids i en kundes bil så sender vi den ned til maleren med det samme så kundes bil ikke bliver mere forsinket end nødvendigt


  • Paul H
    Paul H Tilmeldt:
    sep 2012

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 7
    #12   20. sep 2012 jeg har ikke bare bedt om en løsning , sagen er over 8 mådener nu har nok ringet 30-40 gange for og finde en løsning og været der 10 gange ca , men de syndes ikke man klager over det . med de tog da 13000 + moms ( så kan mag ikke forvinde at det er pæmt og iorden ) ps de er vildt flenke ind til de har pengene i hånden men søå var det også slut da bilen koste da ca 110000+moms

  • #13   21. sep 2012 Hans øjemål skal nok lige kalibreres. Det er mega skævt.

  • #14   21. sep 2012 Hvor ligger fejlen ?

  • #16   21. sep 2012 Jeg kan kun se at det er skævt, men ikke at det slipper osv, ikke lige på det billede i hvert fald.

  • #17   21. sep 2012 Grunden til at det er skævt er da fordi at skilte manden har brugt skydedørs rammen som hans mongerings punkt ?

  • Paul H
    Paul H Tilmeldt:
    sep 2012

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 7
    #19   21. sep 2012 det er et dårligt bilde men folien slipper i alle hjørner ( der er tydeligt og se i den sorte firkant )

  • #20   21. sep 2012 Jeg kan ikke se det er skævt - kommer an på hvad du vil flugte med. Jeg havde gjort, som skilte-joe. Flugtet det med bilens linje i "skærmen" dér. Ellers havde det set sindsygt ud.

  • #21   21. sep 2012 Det kan jeg godt se nu du nævner det. Det er sku da gået ALT for hurtigt det der smiley

  • #22   21. sep 2012 Ja for hvis det var skriften så er der ikke laven nogen fejl i mine øjne, men at folien slipper det er sku en ommer.

  • Paul H
    Paul H Tilmeldt:
    sep 2012

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 7
    #23   22. sep 2012 det er ikke skriften det er folien der slipper og så på den anden side lave de en samling ned mit over siden på bilen hvor folien overlapper ca 2 cm nede ved pyntelisten var folien ikke lang nok , hvor de bare har klippet i den frie luft ( det vil sige at lappen var 0,5 cm et sted 2 cm et andet sted og så ned på 1 cm igen ) smiley

  • Paul H
    Paul H Tilmeldt:
    sep 2012

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 7
    #25   22. sep 2012 ja med de syndes det er ok og lægge en lap på hvis så de syndes ikke at jeg er rimlig fordi jeg ikke vil betale fuld pris hvis de lapper på folien

  • Paul H
    Paul H Tilmeldt:
    sep 2012

    Følger: 1 Emner: 1 Svar: 7
    #27   23. sep 2012 Men det er jo tydeligt , man kan jo se og høre at nå de har pengene i kassen så kan man jo bare sejle i sin egen sø . Så nu skal jeg finde et andt fiema og handle biler vi skal da har 2-3 mer de næste 3 mådener

Kommentér på:
Dårligt udført arbejde / servis

Annonce