{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
11.102 visninger | Oprettet:

Politi holdning til led ? {{forumTopicSubject}}

Hej bg nu til dags er det jo blevet meget populært med diverse led strips og ledpærer på både nye biler og eftermonteret på Brianbiler inklusiv min egen smiley
Kom lidt til at tænke på hvad jeres oplevelser med politiet kontra fx xenon bliver i stoppet og får bøder for eftermonteret led strips led positionslys w5w eller nummerpladelys ? Hvis ja må i gerne oplyse by og type lys.
I min termologi hvil jeg jo gerne tro at de fx stopper en med xenon fordi de synes det blænder men ikke stopper en med fx led strips eller led positionspærer da de ikke er til gene for andre bilister. Hvad tror i ?

Jeg har w5w t10 pærer i nummerpladelys og positionslys på min egen 206 og så yderligere nogle selv modificeret led strips under forlygterne.

Gider ikke hører jeres holdning til xenon og led bara jeres erfaringer og oplevelser da det hurtigt kan blive religions krig smiley
Ellers forsat god lørdag aften...

Wingwaou


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af 9x lamper 1.000 kr.
  • Fjerning af kalk i bruser 800 kr.
  • Opsætning af køkkenlåge som er faldet ned 1.000 kr.
  • Reparation af vaskemaskine 900 kr.
  • Eftersyn af knallert/scooter (Gilera Stalker 2006) 680 kr.
  • Skifte toilet 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Politi holdning til led ?
Kommentér på:
Politi holdning til led ?

Annonce