{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.841 visninger | Oprettet:

Ombygning af varevogn til personvogn {{forumTopicSubject}}

Hej alle,

Jeg er flyttet til Tyskland og har valgt at tage min varebil med mig da jeg ikke kunne få solgt den til den ønskede pris i Danmark. Nu står jeg så og skal ombygge dytten og dvs. fjerne den halve skillevæg samt bundpladen.

Skillevæggen burde ikke være besværligt da der er 3-4 bolte og nogle skruer som skal tages ud men bundpladen kan jeg simpelthen ikke hitte ud af hvordan man får ud.. Jeg har prøvet skrue alle skruer ud som holder den fast oppefra men det virker som om at der er noget som holder den fast nedefra.. Jeg har hørt at der er nogen som faktisk limer de her plader fast.. kan det passe?

Er der nogen af jer som selv har gjort det tidligere og evt. kan give noget viden fra jer? smiley Jeg var nede hos VW igår og de ville have omkring 4000€ for ombygning så det er ikke en mulighed.. specielt ikke når jeg kan gøre det selv for under 500€.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nyt amatur 900 kr.
  • Hjælp til opsætning af en svævehylde og 3 små svævehylder, samt et klapbord i køkken 1.250 kr.
  • Reparation ag opvaskemaskine 1.500 kr.
  • Ophæng af køkkenskab fra Ikea, spejl og håndtag til skuffer 1.500 kr.
  • Opsætning af 3 lamper + rep. af tændknap på lampe 900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ombygning af varevogn til personvogn
Kommentér på:
Ombygning af varevogn til personvogn

Annonce