{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
2.115 visninger | Oprettet:

Fotofælde "JAMMER" {{forumTopicSubject}}

Hej bg.

Arbejder pt. på et værksted i New Zealand, og har bemærket at alle de store biler har monteret en integreret laser radar og jammer for at forhindre politiet i at måle bilens hastighed. Det er monteret både i fronten og i bagenden og er temmelig udbredt.

Undersøgte modellen der er monteret, men den kan desværre ikke jamme fotovogne og stærekasser, men ved nærmere googling findes der faktisk nogen andre jammere på markedet der kan.

Er der nogen der har erfaringer med disse jammers? Og hvad siger dansk lovgivning hvis det bliver opdaget at man har jammet deres måleudstyr?

Kører pt. med en zaphe derhjemme i Danmark, men det her kunne da være ultimativt.

Fandt en sag på nettet fra England, hvor en mand er blevet dømt for at bruge en jammer, som var kamufleret med en dæk historie om, at det skulle være udvidet park sensor device, som han kun troede ville advare ham om fotofælder, og ikke jamme dem haha.

Link til artikel på engelsk herunder.

https://www.thesun.co.uk/news/2805822/arrogant-executive-fitted-his-54k-bmw-with-300-laser-jammer-that-made-him-invisible-to-police-cameras-so-he-could-speed-with-impunity/


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nyt amatur 900 kr.
  • Hjælp til opsætning af en svævehylde og 3 små svævehylder, samt et klapbord i køkken 1.250 kr.
  • Reparation ag opvaskemaskine 1.500 kr.
  • Ophæng af køkkenskab fra Ikea, spejl og håndtag til skuffer 1.500 kr.
  • Opsætning af 3 lamper + rep. af tændknap på lampe 900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Fotofælde "JAMMER"
Kommentér på:
Fotofælde "JAMMER"

Annonce