{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.479 visninger | Oprettet:

News MB Vito er tilbage, Ford Falcon takker af. {{forumTopicSubject}}

går aftes meget sent i nat, blev den nye Mercedes Vito præsenteret . Bund og grund er det samme bil, som sin søster Viano, dog er det her en direkte kassevogn, hvor Viano er mere den lille camper/minibus.Holder stadig fast i, at Mercedes laver de flotteste varevogne på marked.

Mercedes Vito

Mercedes Vito kan fås med AWD,FWD og for drifterne RWD. Motoren på FWD, er en lille 1,6 Diesel 88 Hk-114 Hk, hvor RWD og AWD får 2,15 Diesel 136 Hk, 163 Hk, og 190 Hk motor. VIto kan også fås på hvide plader.

Billeder
http://1.bp.blogspot.com/-ju7kUjqngJ8/U9bJ5TEnXuI/AAAAAAARnww/7t81j_lU5wE/s1600/Mercedes-Benz-Vito-33.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-LVkkAMUGWXc/U9bJv5bVphI/AAAAAAARnuc/x6T4cm-q2uE/s1600/Mercedes-Benz-Vito-14.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-YcZVLHwRCdQ/U9bKP2-zbQI/AAAAAAARn2g/tiEsTfxiRZs/s1600/Mercedes-Benz-Vito-83.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-U0cWjhYQ2SU/U9bKI6_ntbI/AAAAAAARn0o/a_0Jhqu5XJo/s1600/Mercedes-Benz-Vito-68.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-5gyy_2TTyw4/U9bJ2qc7WCI/AAAAAAARnwI/-hjszJ4h3mY/s1600/Mercedes-Benz-Vito-29.jpg

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Polaris Slingshot

Hvis man kender til mærket Polaris, så ved man at de laver ATV´er. Nu er det så tid til, at lave en bil, og en meget speciel bil bliver det. Det er en Trackday bil, med samme opskrift, som Morgans Three-Wheeler. Det vil sige, at den kun har tre hjul! Designet minder meget om KTM X-BOW, og det er nok ikke tilfældigt. Motoren er en 2,4 Ecotec 174 Hk modul, og en vægt på 756 Kg!

Billeder
http://4.bp.blogspot.com/-5-qaRAccVgk/U9bVBZx2iyI/AAAAAAARn4E/Utay8hdRatg/s1600/polaris-slingshot-2-1.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-QasE11SgvXU/U9bVCGk5dwI/AAAAAAARn4M/G7f_018saCg/s1600/polaris-slingshot-5-1.jpg
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Ford Falcon XR6/XR8
Det er ret trist, at vi må sige farvel til den Australske djævel, som takker af i 2016, efter 56 år i tjeneste. Derfor har Ford givet deres Falcon et sidste facelift, som får Ford´s globale design. Motoren er den samme dejlige Mustang 5,0 V8 450 Hk, også er der den lille 4,0 V6 Turbo..
¨
Billede
http://2.bp.blogspot.com/-I9UNsZMPyWM/U9FOatvGfOI/AAAAAAAAAfE/IN4SDxsOhsE/s1600/Ford-Falcon-2015-FL-03.jpg

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::..
Kan Mercedes VITO blive kongen af vejen igen?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fixing electric socket 600 kr.
  • tørretumbler varmer ikke fejl E60 900 kr.
  • Støvsugning af gulve og tæpper i entre og stuerne og gulvvask i soveværelse, badeværelse, på toilet og i Køkkenbadeværelsekøkken 900 kr.
  • Reparation af tørretumbler 990 kr.
  • Et dørhængsel på min badeværelsedør driller, så jeg ikke kan få døren lukket. 562 kr.
  • Reparation af vaskemaskine 900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  News MB Vito er tilbage, Ford Falcon takker af.
Kommentér på:
News MB Vito er tilbage, Ford Falcon takker af.

Annonce