{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
722 visninger | Oprettet:

News: Jaguar F-Type {{forumTopicSubject}}

Nok sidste del af de store nyheder fra Detroit motor show, hvor Jaguar lige sneg sig ind med en ny F-Type.



Jaguar F-Type 2018 og F400 SPORT


Jaguar har faceliftet deres sportsvogn F-Type, og smider en begrænset model på bordet!



Som ærkefjenden Mercedes AMG GT, er det et meget mikroskopisk facelift. Motorprogrammet er nærmest det samme. Her fås den med en 3-liter V6 Superchager, 5-liter V8´er i R modellen, også er der den ypperste SVR med 575 Hk.

Dog lander der en ny begrænset F400 model, der er den samme model som den normale F-TYPE 3,0 V6 S, men her har den så fået skruet 400 Hk ud af den ellers vilde motor. Andre detaljer består af samme bremser som SVR modellen, hvad er 380mm foran og 376mm bagi. Den låner også samme udstødning og transmission fra SVR, og har strammer undervogn end de andre F-Type´er på programmet. Den mindste model, der nu hedder R-Dynamic, yder fortsat 340 Hk fra dens store 3-liter V6´er. Dog kan man nu også opgradere den til en 380 Hk version. På V8 fronten er der intet sket, hvor R modellen stadig har 550 Hk og SVR med sine utrolige 575 Hk.

Fælles på dem alle fra den forrige F-Type, har de alle fået en ny front med LED-tågelys og lygter. Forsæderne har også været på vægttab og tabt 8 kg, plus et nyt 8” Touch Pro infotainment system er standard på alle modellerne.

Billeder
https://www.netcarshow.com/Jaguar-F-Type-2018-800-01.jpg

https://www.netcarshow.com/Jaguar-F-Type-2018-800-0f.jpg

https://www.netcarshow.com/Jaguar-F-Type-2018-800-23.jpg


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Opsætning af Philips Hue Simirue panel på soveværelse (lampe) 590 kr.
  • Nedrivning 1.000 kr.
  • rengøring 100m2 900 kr.
  • Min ene stikkontakt virker ikke 600 kr.
  • Elektriker 1.200 kr.
  • Tilslutning af opvaskemaskine 510 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  News: Jaguar F-Type
Kommentér på:
News: Jaguar F-Type

Annonce