754 visninger
|
Oprettet:
Kendt politibetjent sigtet {{forumTopicSubject}}
Jeg har aldrig mødt manden, men over de sidste mange år, har hans navn jævnligt være nævnt både her og på andre sociale medier.
Nu viser det sig, at politiet har vidst der var et problem siden 2016. Og en anden kendt betjent fra TV har været inde og vidne imod ham i Retten, og siger at der er noget helt galt:
https://ekstrabladet.dk/nyheder/samfund/kendt-fartstrisser-under-anklage-fusker-med-video-beviser/10512909
dec 2019
Følgere: 1 Emner: 3 Svar: 317
mar 2010
Følger: 2 Følgere: 17 Emner: 20 Svar: 1.280
Jeg kan huske fra Mike unge dage der brugte politiet konfiskerede biler til at køre rundt og gejle folk op til at gøre noget dumt. Så det er altså ikke helt nyt.
Hvis der midlertidigt er slukket for et kamera der præcist virker til dom, burde det frafaldes netop fordi man ikke kan se evt årsag.
Når der er sagt er hastigheder omkring de 200 lidt svære at bortforklare. Stort set kun fødsel og kraftige person skader jeg vil mene man kan se bort fra den slags.
okt 2005
Følger: 56 Følgere: 58 Biler: 3 Emner: 240 Svar: 1.511
jun 2007
Følger: 6 Følgere: 125 Annoncer: 23 Emner: 40 Svar: 311
Der har været flere sager med betjente, som både har misbrugt unge, solgt alt det narko de har beslaglagt, rufferi og andet, men hver gang det bliver offentliggjort på diverse hjemmesider, så bliver de sider lukket ned, så lille lorte dk ikke får et dårligt ry.
okt 2010
Følger: 29 Følgere: 36 Biler: 2 Emner: 137 Svar: 15.858
Kendt politibetjent sigtet