{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fix en lampe 620 kr.
  • Opsætning af stikkontakt til vaskemaskine 500 kr.
  • Shelf units need fixing to wall 650 kr.
  • Varme i radiator - stiften virker ikke 800 kr.
  • IKEA PAX garderobeskab 2.500 kr.
  • Samle to pax skabe uden låger 650 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Sony BMG afsløret i piratkopiering
  • #1   1. apr 2008 Ahh, tror sQ det er endnu en Aprilsnar!

    Efter de raidede deres kontor i Frankrig fandt de hele 47 pct ulovlig software?
    Og Sony er som bekendt en fortaler for strengere straffe mod brud på ophavsretten... Så mon ikke det er endnu en aprilsnar - Man skal være MEGET mistænkelig denne måned:D:D:D


  • #2   1. apr 2008 Mailo, kun i dag bør du være mistænkelig smiley

  • #3   1. apr 2008 Mailo L> Ka kun gi dig ret - meeen alligevel.. hehe.. Newz linker jo videre til et site der har postet nyheden d. 3 days 12 hours 54 minutes ago..

  • #4   1. apr 2008 Så har de da flere aprilsnar inde på den side..

    Her den anden Som er på forsiden!! Og læg så mærke til alle deres billeder inde på siden he he he


    Efter lanceringen af newz.dk v4, der har medbragt noget større billeder til nyhederne, end den gamle, samt lanceringen af en gallerifunktion har vi fået flere henvendelser fra ophavsrettighedshavere, der har fundet brugen af deres billeder og logoer for problematiske.

    Som en konsekvens af dette har vi, i samråd med vores advokater, valgt at vi fra dags dato kun vil bruge nyhedsbilleder vi selv har produceret.

    Vi har pt. ikke økonomisk mulighed for at give alle vores redaktionsmedlemmer en licens til Photoshop, så vi har opfordret til at bruge de programmer, der følger med ens operativsystem, f.eks. MS Paint.

    Vi arbejder naturligvis på højtryk for at få en aftale med de forskellige ophavsrettighedshavere, men det kan tage lidt tid.


Kommentér på:
Sony BMG afsløret i piratkopiering

Annonce