{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
742 visninger | Oprettet:

BMW E46 indpresning ET {{forumTopicSubject}}

Hej

Står og skal købe fælge til min BMW E46. VIl gerne have nogle fede fælge, der samtidig også kan klarer opgaven som daily driver.

Af ren nysgerrighed, vil jeg gerne hører hvad folk kører med at indpresning ET på deres BMW E46. Og hvad folks generelle oplevelser og tanker er omkring hvad indpresning ET bør være på en BMW E46.




Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nyt amatur 900 kr.
  • Hjælp til opsætning af en svævehylde og 3 små svævehylder, samt et klapbord i køkken 1.250 kr.
  • Reparation ag opvaskemaskine 1.500 kr.
  • Ophæng af køkkenskab fra Ikea, spejl og håndtag til skuffer 1.500 kr.
  • Opsætning af 3 lamper + rep. af tændknap på lampe 900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  BMW E46 indpresning ET
  • #1   30. jan 2017 Kører selv med et35 på min e46 med 9,5 bag på ,de kan ikke sidde bedre mener du kan se det på din føredør der burde stå dæk tryk osv

  • #2   30. jan 2017 Dæktryk? Et? What.. smiley

    Dit ET skal hænge sammen med bredden på fælgen.. En 8,5" skal ud i skærmene og derfor have lidt lavere ET, end f.eks. en 9,5".

    Så når du har fundet de fælge du gerne vil have, er det lettere at vurdere hvilket et der skal til. Man kan ligeså godt finde det perfekte med det samme, så man ikke skal ud i spacere osv..


Kommentér på:
BMW E46 indpresning ET

Annonce