{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
3.231 visninger | Oprettet:

Nedslibning af plastic spoiler {{forumTopicSubject}}

Hej venner

Jeg skal slibe og male en plastik-spoiler i morgen. Den har været malet med noget grimmer spraymaling ovenpå den originale farve og det skaller grimt af fordi de ikke engang har matteret den originale maling.

Jeg skal have slebet ALT det grimme spraymaling af og lidt ned i den originale maling, så jeg kan male den igen.

Jeg behøver vel ikke sådan noget plastic-grunder når jeg ikke sliber igennem den originale maling, vel?

Efter slibningen så giver jeg den et lag grunder/fylder fra Motip - og sliber igen med fint sandpapir

Desuden tører jeg den af i Xylen inden jeg påbegynder arbejdet - og også efter sliberiet lige før grunderen - det har jeg god erfaring med.

Jeg har forsøgt at slibe lidt iden, men det tager evigheder - men måske det bare er fordi jeg ikke har brugt kraftigt nok sandpapir?

Hvad korn vil i foreslå til arbejdet? Jeg har ikke maskine - kun håndkraft. smiley Både til grovslibningen og sidste slibning i grunderen før lakeringen?

På forhånd tak.



Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skifte toilet 1.200 kr.
  • Jord græs oprydning 2.500 kr.
  • skifte vandhane i bryggers 500 kr.
  • Sort and organize it equipment and cables 1.000 kr.
  • Udbedring af tilkalder stophane og montering af vaskemaskine 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Nedslibning af plastic spoiler
Kommentér på:
Nedslibning af plastic spoiler

Annonce