{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
993 visninger | Oprettet:

Alufælge Corolla E10 råd {{forumTopicSubject}}

Hey.

Står og skal have nogle alufælge (med dæk) til min Corolla allerede den 1. april. Jeg har dog intet erfaring på dette område, så derfor ville jeg lige spørge til råds.

Det skal være 16", men med hensyn till mærke og model er jeg lidt i tvivl. Mit budget ligger på 6000-7000 (ved godt det ik er meget, men i forhold til bilens værdi, er det ik værd at smide så sindsygt mange penge i ekstra gear).

Dem jeg har kigget lidt på indtil videre er:

http://www.billigalu.dk/vaelg-daek.asp?aluvarenr=TVD2B45&godkendelse=E8291-2&alucarbrand=TOYOTA&alucarmodel=COROLLAkkk1992&dxktype=1&dxkfabrikat=KUMHO

(Min favorit)
http://www.bigwheels.dk/alunew/alukort.asp?varenavn=oz%20SUPERTURISMO%20GT%20%206x14&varenr=W0167420079&dxktypecookie=&hidemenu=1&sxgetype=bil&bb=1

Håber at nogen af jer gider hjælpe mig lidt på vej smiley I kan evt. se min Corolla i mit galleri, for at få en idé, hvilke der ville passe perfekt. På forhånd tak smiley


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fejlkoder på opvaskemaskine Bosch Serie 8 1.000 kr.
  • Radiator termostat sidder løst 500 kr.
  • Opvaskemaskine installation og reparation af vand rør 1.950 kr.
  • Udskiftet vandhane til opvaskemaskine 1.100 kr.
  • Montere en 15 m lang lyskæde i 10m højt valnøddetræ lyskæde og plastcstrips haves 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Alufælge Corolla E10 råd
  • #1   19. mar 2012 Det skal da lige siges, at bilen er i original stand. Altså den er ikke gejlet på nogen måde (udover anlæg selvfølgelig :)), hvis det skulle have nogen betydning.

  • #2   19. mar 2012 Det er bare at kaste dig ud i det, men køb hellere et lidt bedere dæk frem for en lidt dyrere fælg.

Kommentér på:
Alufælge Corolla E10 råd

Annonce