{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.290 visninger | Oprettet:

maash m
maash m
Tilmeldt:
17. mar 2007
Følger: 1 Emner: 31 Svar: 63

Ccfl angel eyes bmw e90 2008 {{forumTopicSubject}}

Hej. Går med planer om at få angel eyes lygter på bilen, for at pifte den lidt op:) har læst om noget der hedder ccfl som giver bedre lys. Nogle der har erfaring med dette!.? Vil i anbefale ccfl eller normale angel eyes lygter. Og er der nogen der ved om det er en omfattende process at skifte lygterne?

Håber på nogle kloge hoveder der kan hjælpe lidt:)


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Flytte rengøring 1.500 kr.
  • Elektriker 500 kr.
  • Elektriker 750 kr.
  • Loftudtag ingen strøm 1.500 kr.
  • 3 timers gartner arbejde 1.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ccfl angel eyes bmw e90 2008
  • #1   29. jul 2013 Jeg bruger LED. Og er godt tilfreds.

  • #2   29. jul 2013 Ccfl er meget bedre end både led og med pære, både ved led og pære (svære ved led) vil du kunne se at de ikke lyser lige kraftigt hele vejen rundt i ringene. Dem med 4 pære eller under syntes jeg der lyser af helvede til.

    I ccfl er det gas der er i, de har fuld styrke lige fra starten og lyser hamre godt både jævnt og klart.

    Har selv ccfl lygter i min astra


  • #3   29. jul 2013 Hvis du vil have AE, så køb dem med CCFL teknologi.

    LED AE lyser ikke særlig kraftigt ift. CCFL

    du kan evt. se Rasmus´ video herinde http://www.bilgalleri.dk/video/stylingprojekter/46903-ccfl_vs_led_angel_eyes_paa_206


    http://www.youtube.com/watch?v=tZfzEivtRdw


  • #4   29. jul 2013 http://db.tt/8QHJLonS

  • - INAKTIV -
    - INAKTIV - Tilmeldt:
    aug 2009

    Følgere: 50 Biler: 3 Svar: 2.252
    #5   29. jul 2013 Det er et MUST at du køber CCFL! - dem der siger at LED er vejen frem de har satme ikke prøvet det andet... og ellers ønsker de også den svage pis-gule udgave! smiley

    Som Nicolai linker til så har jeg skiftet fra LED til CCFL og lavet noget sammenligning undervejs og der er den video som han linker til og lige ledes i mit fotoalbum med CCFL er der billeder af det hele smiley

    Spørg endelig hvis du skal have noget at vide om CCFL smiley


  • maash m
    maash m Tilmeldt:
    mar 2007

    Følger: 1 Emner: 31 Svar: 63
    #6   30. jul 2013 Så har jeg købt dem.. Tak for god og hurtig "rådgivning". Købte dem hos astina, og de ved vidst hvad de snakker om også:) virkelig fedt med den slags forretninger. Så nu venter jer blot på at få dem..

    Hvad tænker i, ville det se for plat ud at installere dem på min bmw? Jeg vil gerne have bilen til at se så original ud som mulig;)


  • - INAKTIV -
    - INAKTIV - Tilmeldt:
    aug 2009

    Følgere: 50 Biler: 3 Svar: 2.252
    #7   30. jul 2013 Niiix! det kommer til at se FUCKER ondt ud! smiley og specielt til din e90!

    Astina ved helt klart hvad de snakker om! smiley der er du i trygge rammer!

    Sørg lige for at få din bil oprettet når du har fået lygterne på!


  • maash m
    maash m Tilmeldt:
    mar 2007

    Følger: 1 Emner: 31 Svar: 63
    #8   3. aug 2013 Fedt smiley Yes der kommer billeder.

    Ved i hvor lang tid det tager at montere disse lygter? Jeg kan ikke selv finde ud af det, så jeg har kontaktet et værksted, som siger at de kan gøre det på timebasis. men hvis det tager 10 timer, bliver det jo relativt dyrt?
    Bare en guideline :?


Kommentér på:
Ccfl angel eyes bmw e90 2008

Annonce