{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.083 visninger | Oprettet:

Ny tændingslås alto 2004 {{forumTopicSubject}}

Hej.

Mik suzuki alto fra 2004, har været stjålet, hvor tyven stjal nøglen. Jeg har nu fået den retur og skal have skiftet tændingslås og låse i dørene.

Jeg er blevet oplyst, at startspærren er i en chip i nøglen, samt antenne på tændingslåsen og i motorens ecu. ? Kan jeg nøjes med at købe en ny tændingslås med en nøgle hos en hugger, eller skal jeg have mere med?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Ny vandlås håndvask 600 kr.
  • Udskiftning af gulvvarmestyring 2.300 kr.
  • Stikkontakt med dæmper 1.250 kr.
  • Fjerne + ny fuge ca 60cm 700 kr.
  • Afmonter kogeplade i køkken 800 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ny tændingslås alto 2004
  • #2   19. feb 2019 har du stadig en nøgle til bilen ? så udskift tænding lås og de låse i døre og hvad der er. Så flyt den chip over i den nøgle du har fået med til de nye låse. Så slipper du for at skulle have noget kodet om.Og det med du skal til at udskiftet ecu og det vis du vil slippe for at skulle kode det til. Men det kræver du stadig har en original nøgle til bilen du kan tage den lille magnet/chip sender fra.

  • #3   19. feb 2019 Jeg har desværre ingen nøgle til bilen overhovedet.

    Jeg skal således skifte tændingslås og efterfølgende forbi Suzuki og få styreboksen kodet?


Kommentér på:
Ny tændingslås alto 2004

Annonce