{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skift blandingsbatteri (Køkken) 1.200 kr.
  • snerydning 600 kr.
  • Udskiftning af 3 radiatorventiler 1.500 kr.
  • Snerydning 400 kr.
  • Samling af to IKEA kommoder og adskillelse, flytning og samling af køjeseng 1.200 kr.
  • Snerydning 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  vw up tikkelyd ved instrument
  • #1   12. sep 2023 Uden at have hørt det kan det være en lille pind eller et blad i en ventilationskanal, som bliver ramt af ventilatoren.
    Har set en bil med en nøgle tabt i ventilationskanalen, det gav en flot hylelyd når nøglen lå i lige den rette vinkel.
    Men kunne så slå hårdt i instrumentbordet, så nøglen hoppede og ændrede vinkel og så forsvandt lyden. På et tidspunkt ville den så vibrere tilbage til hyle position og man kunne starte forfra.
    Jeg var ikke gammel dengang, nu ved jeg at det ville være muligt at få nøglen ud med lidt snilde og kreativitet.
    Du får nok bedre feedback med en kort video med lyden på. Lyden i sig selv siger ret meget, er den dyb, er den lys, er den frekvent eller sjælden, er frekvensen stabil eller er det random hvornår den klikker.


Kommentér på:
vw up tikkelyd ved instrument

Annonce