{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
599 visninger | Oprettet:

Morten M
Morten M
Tilmeldt:
21. sep 2023
Emner: 1

Honda Civic VIII Hatchback 1.8 {{forumTopicSubject}}

Hej,

Jeg har købt mig denne basse af en bil da jeg har haft et lunt øje til den i nogle år. Jeg er virkelig glad for den, der er dog en ting som jeg godt kunne tænke mig var bedre, og det er affjedringen.
Kan man gøre noget ved det?

Jeg bruger bilen til både arbejde og privat, og da jeg køre land og rige rundt med handicappede borgere, kunne jeg godt tænke mig at den var lidt mindre livlig.

Har snakket med nogle der sagde at jeg bare skulle få den sænket, jeg vil dog gerne høre herinde om der eventuelt er andre muligheder end det?

På forhånd tak.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Martin Installation af Hiper på nyt TV og mail til 1.000 kr. 1.000 kr.
  • Tilslutning af VVS i køkken og bad 2.500 kr.
  • Tænde en el talve før kl 20.30 500 kr.
  • Unclog toilet 3.000 kr.
  • Ophængning af lampe 500 kr.
  • Rengøring af butik 2.550 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Honda Civic VIII Hatchback 1.8
  • #1   21. sep 2023 Da du har en brugt bil, så vil samtlige bøsninger, og gamle støddæmpere være med ti lat den virker mere livlig end den er født som.
    Dog har den normal civic altid haft en lidt morfar undervogn.
    Så normalt vil en ny undervogn være første trin, og hvis der blev udskiftet til sportsstøddæmpere, så ville den virke strammere i undervognen.
    Det er ikke nødvendigvis nødvendigt at sænke bilen samtidig, dog er de fleste kits med sportsundervogn tilknyttet altid sænket en lille smule (20-50mm)
    Og nu hvor du kører med handikappede, så ville jeg bestemt købe noget af en god kvalitet, så du ikke ville få en ulidelig stiv kasse smiley


  • Mr. Gsi
    Mr. Gsi Online Tilmeldt:
    nov 2005

    Følgere: 167 Biler: 5 Emner: 172 Svar: 12.230
    #2   21. sep 2023 Kan være støddæmper er ved og være trætte

    Så kan være du kan nøjes med 4 nye


Kommentér på:
Honda Civic VIII Hatchback 1.8

Annonce