{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.129 visninger | Oprettet:

Problem med LED baglygter {{forumTopicSubject}}

Hey

Har lige et spørgsmål ang. mine nye LED baglygter til Audi'en. Tror nemlig jeg har fået en mandags model :S
Nogen der har oplevet nogle problemer mht til hvad der lyste hvornår?
Det er jo bare Plug'n'Play, så selv jeg kan vel ikke samle stikket forkert :b
Men når det så er sat til lyser venstre side konstant med bremselys, mens højre virker som det skal.
Og når jeg så bruger blinklyset lyser den i baklys pæren (hvidt lys), og sætter jeg den i bak gear lyser den i blinklys pæren (de orange)
Kiggede på pærene i blinklys og bak lys der jo er nemme at skifte, men det var desværre ikke bare lige til at bytte om på dem, da de åbenbart har to forskellige sokler, hvor den ene har de to tapper lige over for hinanden og den anden er asymetrisk, så det problem kan jo løses ved at købe nye pærer, men synes jeg bare er trælst at sq være nødvendigt.

Det er disse lygter jeg har købt:
http://cgi.ebay.de/LED-RUCKLEUCHTEN-ROT-WEISS-fuer-AUDI-A4-B5-11-94-9-00_W0QQitemZ380222829999QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item58870bf5af

Vil bare lige høre her først om andre kender til problemet, ellers tar jeg self. kontakt til sælger i morgen.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Shelf units need fixing to wall 650 kr.
  • Varme i radiator - stiften virker ikke 800 kr.
  • IKEA PAX garderobeskab 2.500 kr.
  • Samle to pax skabe uden låger 650 kr.
  • Hjælp af fagmand til tilslutning af nyt komfur (rette kabel haves) 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Problem med LED baglygter
Kommentér på:
Problem med LED baglygter

Annonce