{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.495 visninger | Oprettet:

olie fra oliepinden + kogende vand {{forumTopicSubject}}

Hej, selvom man fylder min bil op med vand, begynder vandet ofte at koge efter en halv times køresel (kan høres). Selve temperatur nålen ligger ca. i midten måske lidt over. Dette er vel ikke normalt, da den jo så ville fordampe vandet? Der er fint tryk på slangerne og vandet bliver også cikurleret rundt. ved i hvad det kan skyldes?

Noget andet er at den sprøjter lidt med olie fra oliepinden. Har lige fået spændt krumtapsudluftning slangen fast med spændebånd og lavet et større hul i min hjemmelavede oil catch tank der hvor gasserne skal ud, da den måske bremsede trykket (havde et meget lille hul før). Syntes dog stadig der kommer lidt olie op af pinden.

Måske tyder det lidt på en færdig toppakning, men der er bare ikke noget vidt/gråt snask at se nogle steder, så er ikke sikker på det er gået.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Shelf units need fixing to wall 650 kr.
  • Varme i radiator - stiften virker ikke 800 kr.
  • IKEA PAX garderobeskab 2.500 kr.
  • Samle to pax skabe uden låger 650 kr.
  • Hjælp af fagmand til tilslutning af nyt komfur (rette kabel haves) 500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  olie fra oliepinden + kogende vand
Kommentér på:
olie fra oliepinden + kogende vand

Annonce