{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
4.819 visninger | Oprettet:

anhængertræk seat altea {{forumTopicSubject}}

jeg er ved at montere anhængertræk på en altea og fik først et uoriginal el sæt fra bosal med strømtyve og dette kommer IKKE på bilen... har nu købt et original el sæt ved seat der står godt nok det er til leon men forhandler siger det er det samme... nogen der har erfaring med montering af dette? har på fornæmmelse at det ikke er hele sættet jeg har fået dvs. at jeg tror der mangler en boks og sådan til at koble multistikket i... nogen der har prøvet det før og kan hjælpe mig? på forhånd tak


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af 9x lamper 1.000 kr.
  • Fjerning af kalk i bruser 800 kr.
  • Opsætning af køkkenlåge som er faldet ned 1.000 kr.
  • Reparation af vaskemaskine 900 kr.
  • Eftersyn af knallert/scooter (Gilera Stalker 2006) 680 kr.
  • Skifte toilet 1.200 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  anhængertræk seat altea
  • #1   9. jul 2012 der skal være en lille boks dertil... købte du et westfalia, havde den været med.

    Men inde bag baglygten og beklædningen i venstre side af bagagerummet. Der sidder det relevante ledningsnet du skal bruge.


  • #2   9. jul 2012 der sidder ingen boks... tror ikke bilen er forberedt til det så tror der skal monteres kabler fra sikringsboks og så ned til der hvor den der boks skal sidde plus boks og så skal det ledningsnet monteres som jeg har fået.. kan det ik passe?


Kommentér på:
anhængertræk seat altea

Annonce