{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.442 visninger | Oprettet:

Centrallås + blinklys. {{forumTopicSubject}}

Hej BG!

Jeg er ved at eftermontere en fjernbetjent centrallås på en VW Golf 3.
Hvor er det mest hensigtsmæssigt at trække strøm til relæ-boksen - det er vel ved sikringerne, men hvor?
Hvor skal ledningerne til blinklysene tilkobles. Er der nogle separate sikringer til blinklysene, hvor det kan lade sig gøre?
Se evt. ledningsdiagram: http://www.motor-talk.de/bilder/jom-7104-2-7104-4-zv-in-audi-80-b4-g45330133/img006-i204365899.html

På forhånd tak!

Hilsen Michael


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fixing electric socket 600 kr.
  • tørretumbler varmer ikke fejl E60 900 kr.
  • Støvsugning af gulve og tæpper i entre og stuerne og gulvvask i soveværelse, badeværelse, på toilet og i Køkkenbadeværelsekøkken 900 kr.
  • Reparation af tørretumbler 990 kr.
  • Et dørhængsel på min badeværelsedør driller, så jeg ikke kan få døren lukket. 562 kr.
  • Reparation af vaskemaskine 900 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Centrallås + blinklys.
  • #1   22. sep 2012 Du kan trække fra sikringen til Radio. den kan sagtens klare den. det havde jeg på min G2.
    koble din signal til blink på bag ved din katastrofe blink kontakt. der har du til begge sider og den er let at komme til :). du skal bare finde de ledninger der går ud til blinklysene


Kommentér på:
Centrallås + blinklys.

Annonce