(VW) Klapnøgle & Varmemåtter {{forumTopicSubject}}
Hej BG
http://www.bilgalleri.dk/fotoalbum/diverse_bil/23778-diverse_pics?status=2
Der er snak om en VW Passat 3B
Jeg har 3 spørgsmål til de 2 billeder der er at finde i det fotoalbum
1. På første billed, kan man se nogle stik på undersiden af mit sæde, det rødestik går jeg ud fra er til airbag, men det grønne ? er det ikke til varme i sæderne ?
- Jeg har orginale VW kontakter, men når man tager den ud er der ingen ledninger bagved..
2. På det andet billed kan man se min nøgle, hvor jeg har taget fronten af, den røde ring jeg har kaldet 1, det er den chip som jeg skal flytte med over i min nye klapnøgle, ik ? - Men hvad er den rødering 2 ? .. den der sorte ring som går et stykke ud på nøglen.
3. Hvor vil man typsik gemme en fjernecentrallås styrringsmodul, fordi der sidder et Cobra fjernkontrol i den nu, men vil gerne have klapnøgler, så har fundet mig et sæt på nettet, men så skal jeg jo have skiftet styrringsmodulet, hvor vil i tro tidligere ejer har gemt dette ?
På forhånd, mange tak
apr 2007
Følger: 102 Følgere: 100 Biler: 5 Emner: 362 Svar: 1.114
aug 2007
Følger: 15 Følgere: 14 Biler: 2 Emner: 72 Svar: 306
aug 2007
Følger: 15 Følgere: 14 Biler: 2 Emner: 72 Svar: 306
(VW) Klapnøgle & Varmemåtter