Peugeot og Citroen træf, Svinninge {{forumTopicSubject}}
Ja så er det i denne weekend lørdag d. 19 Juni kl 12 der er træf i Svinninge 13km fra Holbæk, hvor der vil være flere arrangementer i løbet af dagen, som man kan tilmelde sig til. Dartturnering, Gadefodbold, forstærkerkast m.v
Om aften er der muligehd for at deltage i fest aften i teltet, hvor man giver 95 kr for spisningen, billetter kan købes på selve dagen, eller man kan skrive til mig, og dem som ikke orker at køre hjem vil have mulighed for at overnatte i deres telte på festpladsen, lige ved siden af jeres bil.
Men dem som deltager, må meget gerne skrive jer på i denne tråd, det er ikke en tilmeldning, bare en lille føler på hvor mange vi bliver.
jan 2003
Følger: 21 Følgere: 12 Biler: 4 Emner: 23 Svar: 188
Halvej 1
4520 Svinninge
Der vil også være skilte.
Kørselsvejledning:
Fra KBH
Tag Holbækmotorvejen, når den ender, forsætter man ligeud, drejer IKKE af imod Odden, men foresætter fosat ligeud.
Efter ca 15km kommer man til Svinninge, her køre man næsten igennem byen, og her vil være et skilt til træfstedet.
Fra Ringsted.
Kør imod Ugerløse
Herefter drej imod Holbæk
Når man når til Motorvejsbroen lige inden holbæk drejer man til venstre i krydset efter man er kommet under denne broen.
Her foresætter man ligeud, og drejer IKKE imod Odden, men foresætter lige ud, og efter 15 km kommer man til Svinninge.
Fra Slagelse:
Kør ud til rundkørslen, hvor man kan komme til Holbæk og Jyderup. Den nordligste rundkørsel.
Her drejer man imod Jyderup og Nykøbing, denne vej foresætter man ligeudaf, igennem Ruds Vedby og Jyderup, og op til man kommer til en rundkørsel i Snertinge, her drejer man til højre og køre imod Svinninge. Efter 6 km, kommer man til Svinninge byskilte, også er det 2 vej på venstre hånd. Sportspladsen liger ligeud til vej, og der vil være et skilt.
Peugeot og Citroen træf, Svinninge