{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Installation kogeplade 600 kr.
  • Min cykel er punkteret. Jeg har brug for hjælp til at fikse det i dag? 300 kr.
  • Hjælp til at montere fjernsyn på på væggen. 890 kr.
  • Opsætning af reol og billeder 750 kr.
  • Fikse geberit væghængt toilet, der løber 1.000 kr.
  • montering af gardiner 400 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  USA BIL TRÆF
  • #1   1. aug 2011 ODIN CRUISING & MEET 2011

    Så er det meste af den længe ventede information endelig kommet på plads.

    Træffet ligger som altid sidste hele weekend i august men det er vist efterhånden også det eneste der er som det plejer at være.

    Vi har valgt at rykke pælene op i Odense og flytte træffet til den hyggelige havneby Kerteminde på østfyn. Nærmere betegnet for enden af Hyrdevej. Træfpladsen ligger under 1 km fra byens centrum og 700 meter fra stranden så der er rige muligheder for at få en fantastisk weekend. Folk fra Sjælland vil ikke få længere end normalt men deltagere fra Jylland får en smule længere (under 30 km – ca. 20 min kørsel) men den ekstra tid er givet rigtig godt ud.

    Portene åbnes fredag kl. 14 og til de ivrige er der en buffer camp som kan benyttes fra tirsdag hvis man vil over lidt før.

    Selve pladsen er indrettet på traditionel vis med et festtelt, madvogne, dealer street, båse til biler, campingvogne og telte. Der er desværre ikke strøm til campingvogne. Til de magelige er der i forbindelse med pladsen, udlejningsværelser som kan lejes til billige penge (se nederste billede). Den sædvanlige brænderplads står også klar til fri afbenyttelse hvis man vil varme op til konkurrencen.

    Mht. til cruisingen afventer vi lige de sidste svar før vi vil afsløre mere men håber på noget rigtig godt/nyt som burde være sagen for alle!

    Som underholdning i løbet af weekenden kan der nævnes et par rigtig gode live bands,
    Wild Wax Combo og Dirty Guns og en god DJ med gang i sørger for at festen kører hele
    aftenen/natten. Udover det kommer der en masse dealere, hvor der kan købes dæk/fælge,
    stumper og meget mere. Blandt andet Reime også med sit populære dynofelt til at måle hestekræfterne.

    På stranden, som ligger lige om hjørnet, vil der være afspærret et specielt ”US car parking
    only” område som frit kan benyttes.

    I løbet af weekenden vil der på pladsen også være brænderkonkurrence, bedømmelse af
    biler, præmieoverrækkelse og mange andre ting.

    Mere info vil følge løbende men vi er sikre på det vil blive en helt kanon weekend!

    American Street Machines og Kerteminde glæder sig til at se jer!


  • #2   1. aug 2011 ved man ca hvor menge biler der ville være og lure på ? eller hvor mange har der været andre år


  • #3   2. aug 2011 hej
    Ja i de gode vejer år, har det været helt op til 700, i regn år ca 500.



  • #4   2. aug 2011 Ku være så fedt at komme til !! smiley

  • #5   3. aug 2011 jamen, så er det bare at komme på weekendtur. Tag telt med = der gratis camping på hvor 35000m2 træf plads.

Kommentér på:
USA BIL TRÆF

Annonce