{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.065 visninger | Oprettet:

Streetracing 2011 {{forumTopicSubject}}

Hej! Tak for et godt år med god opbakning til vores arrangementer.
Vi har arbejdet på at tilfredsstille alle`s ønsker incl Politiet, men det er svært at finde balancen.

Det resulterer i at næste år står vi ikke for påske og pinse træf. Der er mange der mener vi skal lade tradtionen være. Jeg vil bare sige vi kun gik ind i det fordi ellers ville Politiet lukke træffene.

Vi har heller ikke tænkt os at holde efterårstræf, da det kun er arbejde fra vores side uden fornøjelse.
Folk sviner pænt meget på Ppladserne. Til efterårstræffet blev der svinet dobbelt så meget på Ppladserne i forhold til Påsketræffet, hvor der var dobbelt så mange deltagere.
Der var også en del der syntes det er ok at brænde dæk af og trække hjulspind som de havde lyst til. Det er bare ikke særlig sjov for os da det er os der ligger navn til arrengementet.

Derfor har vi besluttet at næste år afholder vi 2 Brænderfester uden træf. Det er mega fun og der ødelægger vi ikke nogens tradtioner. Vi spiller lav musik så er alle glade og alle kan få en god oplevelse. Vi håber bare der kommer flere deltager biler ;0)
Vi ses derude :0)

MVH Streetracing.


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Fix en lampe 620 kr.
  • Opsætning af stikkontakt til vaskemaskine 500 kr.
  • Shelf units need fixing to wall 650 kr.
  • Varme i radiator - stiften virker ikke 800 kr.
  • IKEA PAX garderobeskab 2.500 kr.
  • Samle to pax skabe uden låger 650 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Streetracing 2011
Kommentér på:
Streetracing 2011

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce