{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
1.293 visninger | Oprettet:

Hjælp til klima {{forumTopicSubject}}

Hej gutter

Har et problem med mit klima anlæg. Under en tur fra Viborg til Aalborg kan det slå til og fra et par gange. Altså det er som om at det slukker et stykke tid for så at tænde igen senere. Har lige fået skiftet væske og recirkulationspumpen men der er stadig problemer.
Nogen der har et godt forslag? Har fået af vide mit varmelegeme står for en snarlig udskiftning men påvirker det klimaanlægget ud over med varm luft?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Hjælp til et elektrisk rullegardin 1.200 kr.
  • Snerydning 800 kr.
  • HASTER: Fuldspartling af vægge 3.000 kr.
  • Montering af 9 spots. 1.200 kr.
  • Sætte et dobbeltgardin op fra Ikea - gerne mellem 13 og 14 500 kr.
  • Hjælp til at samle møbler 3.000 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Hjælp til klima
  • #1   20. jun 2011 Havde samme problem med min og fik af vide det var modstanden i blæseren (sidder under handskrummet) men ville ikke give så mange penge for det så jeg lod det kører som det ville.. men nu lige pludselig kører det 100% igen som det skal så om det kan være løs forbindelse eller noget snavs som genere ved jeg ikke..

    men mit bud er at det er modstanden


Kommentér på:
Hjælp til klima

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce