{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
592 visninger | Oprettet:

hvilket dæk er bedst {{forumTopicSubject}}

skal til at bestille nogle nye dæk. her er valg mulighederne. hvilket er bedst.

Dunlop SP Sport 3000A
Pirelli Cinturato P7
Goodyear OptiGrip
Toyo Proxes CF2
Hankook Ventus Prime2 K115
Kumho Ecsta Le Sport KU39
Kumho Ecsta HM KH31
Pirelli PZero Rosso Asimmetrico
Uniroyal Rain Sport 3
Falken Azenis FK453


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skifte toilet 1.200 kr.
  • Jord græs oprydning 2.500 kr.
  • skifte vandhane i bryggers 500 kr.
  • Sort and organize it equipment and cables 1.000 kr.
  • Udbedring af tilkalder stophane og montering af vaskemaskine 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  hvilket dæk er bedst
  • #2   25. mar 2014 det er 225-45-17



  • #3   25. mar 2014 Har selv haft Dunlop SP sport, og de slår både de pirelli / Michellin / continental dæk jeg har haft. Sindsygt godt dæk!

  • #4   25. mar 2014 Har selv bestilt Hankook Ventus Prime 2 til min. Køre med dem sidste år... Hvidt nok prime 1ere men var super tilfrea med dem. Kanont godt greb i vådt og tørt føre og støj er der ikke meget af.

  • #5   25. mar 2014 Bedst til hvad? Vinterkørsel? Baneræs? lange ture, hvor lav støj er mest vigtigt, eller hvad præcis?

  • #6   25. mar 2014 Jeg er selv glad for Continental, så det var mit valg. Men dem har du så ikke på din liste.
    Men Continental CSC5 vil være et god bud.


  • #7   25. mar 2014 til hverdags kørsel.

  • #9   25. mar 2014 Har en regning fra mine gamle dæk fra 2008.
    Mine bagdæk er Brigtstone og fordæk (gamle bagdæk) Hankook. Vil skyde på mine dækkende har Holdt ca. 71000km+
    Bilen har kørt Stenløse til Haslev til og fra arbejde for tidligere ejer. 71 km værd vej. Gå ud fra det er ca. 200gange årligt vinterdæk har vel været i brug 70-75arbejds dage vil jeg tro pr år. mine bagdæk har kørt 1-2 sesoner og fordækne er nok dem fra bagaksel. Så de har fandmer holdt godt. Og har haft rigtig godt greb mens jeg har kørt den. Har 1-2mm tilbage til sladerhankene så skifter nu frem for mødt på sæsonen især fordi dækkende fylder 6år så de modne til skiftning


Kommentér på:
hvilket dæk er bedst

Annonce