{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
467 visninger | Oprettet:

Mærkelig opførsel under kørsel.. {{forumTopicSubject}}

Jeg har en escort 94'..
Og den opføre sig underligt under kørsel..

Hver morgen jeg starter bilen og den er helt kold er der ingenting.. når jeg skal hjem fra arbejde kører den også som den plejer.. Men hvis jeg så fx skal ind på tanken og så slukker bilen, så opfører den sig underligt.. Den står og er lige ved at gå ud, og hvis jeg kører så accelere den næsten ikke (Mindre end den plejer smiley .. Medmindre jeg pumper gaspedalen, så kan den stige i fart... Dog når det lykkedes mig at få bilen op i 5. og har kørt der lidt med max hastighed, så kan man mærke et lille hak fra motor og den køre normalt igen.. Nogen der har oplevet noget lignende eller ved hvad det er ?


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Skifte toilet 1.200 kr.
  • Jord græs oprydning 2.500 kr.
  • skifte vandhane i bryggers 500 kr.
  • Sort and organize it equipment and cables 1.000 kr.
  • Udbedring af tilkalder stophane og montering af vaskemaskine 750 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Mærkelig opførsel under kørsel..
  • #1   6. feb 2008 har haft en magen til som gjorde det samme ,det var en føler i indsprøjtningen der var synderen.så hen til ford med den,

  • #2   6. feb 2008 Min escort gør noget lignende engang imellem.. Når den kommer op på ca. 80 vil den bare ikke længere op.. Hvis jeg så skifter ned i 3. gear så den får en masse omdrejninger og så skifter op igen er der ikke noget. Det er ikke tit den gør det, men det kunne da lyde lidt som et forstadie til det din har gang i.

Kommentér på:
Mærkelig opførsel under kørsel..

Annonce