{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af to lamper 700 kr.
  • opvaskemaskine montering 700 kr.
  • Nyt amatur 900 kr.
  • Hjælp til opsætning af en svævehylde og 3 små svævehylder, samt et klapbord i køkken 1.250 kr.
  • Reparation ag opvaskemaskine 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Defa alarm 821
  • #1   8. nov 2009 er det det nr. der hedder s/n

  • #2   8. nov 2009 jimmy K - Ja det kan du da regne ud det er smiley S/N = Serie Nummer smiley

  • #3   8. nov 2009 Har samme alarm.
    Kæft nogle problemer den har givet mig smiley
    Har kun en brugbar fjernbetjening tilbage. Har invisteret penge i en ny, men kan ikke indkode den. Har søgt hjælp alle mulige steder, men det eneste hjælp jeg får, er den brugsanvisning, som jeg allerede har. Og der er et eller andet galt, for man kan ikke gennemføre alle punkterne.
    Dog er der en i Padborg, der har tilbudt at kigge på den, men så skulle jeg til at pille det hele ud, og sende til ham, og ja, inden det er lavet, så kan jeg ligeså godt købe en ny alarm.*

    Håber du får lavet den igen, Men nu er du advaret, det er ikke nemt. Ellers har jeg bare været uheldig. Sidder stadig tilbage med en helt ny fjernbetjening, som ikk kan indkodes(ellers rettere, alarmen gider ikke slette de gamle koder, og indkode nye)


  • #4   8. nov 2009 hvordan trykker man en kode ind der er jo kun 2 knapper på fjernbetjeningen. har ikke en skid forstand på det.

  • #5   8. nov 2009 Prøv at hold din smartass kommentar for dig michael. Det er sgu tydelig hvor "farvet" du er. Om du sælger dem, eller hvad du laver, det ved jeg sgu ikke, men det er sgu tydeligt, at det er noget kommicelt.
    Så du skal sgu ik side og fyre sådan en gang LORT af.

    Hvis alarmen er så pisse god, så skal du være velkomen, til at komme og lave min. Jeg har fulgt bruganvisningen til punkt og prikke, jeg har haft 3 forskellige "alarmmontøre" til at kigge på det. INGEN kan få lortet kodet ind.
    Og vi ved det ikke er fjernbetjeningen, for hvis alarmen, gør det som den skal gøre, vil min gamle fjernbetjeningen holde op med at virke!

    Gør mig fanme sur, når du sidder og siger det er mig det er galt med, når du slet ikke ved hvad det handler om?
    Har brugt 600 på en fjernbetjeningen der ik kan kodes ind, verden bedste alarm? Bare en skam der ik er nogen som kan kode den ind.


  • #6   8. nov 2009 Ham jeg købte fjernbetjeningen af, er desværre blevet meget syg, og arbejder ikke i øjeblikket. Men kom vist frem til, at den kode jeg havde fået med alarmen, ikke var den rigtige.. Men jeg tvivler, for jeg kan godt nødudkoble alarmen!

  • #7   8. nov 2009 Hej Steffen køb en Viper el Clifford det spiller -:) Vil heller ikke sige at defa er verdens bedste, men er somregel god kvalitet ingen tvivl der.

  • #8   9. nov 2009 SÅ fik jeg min til at virke.

  • #9   7. dec 2009 Hej

    Der nogle Defa specilister rund over hele landet som kan hjælpe
    Du skal bare gå ind på hella.dk


Kommentér på:
Defa alarm 821

Annonce