719 visninger
|
Oprettet:
Fartpilot / spejle {{forumTopicSubject}}
Nogen gange når jeg vil bruge min fartpilot så virker den ikke. Der er ingen lampe der lyser, men det hjælper at slukke og tænde bilen igen. Så virker den hver gang. Hvad kan det skyldes - og er der nogen forslag til hvordan man kan få det løst.
En anden lille ting ved bilen er at når man justere det ene spejl, så flytter det andet sig også. Man kan altså tilsyneladende ikke justere dem en af gangen. Det virker lidt underligt. Hvad kan det skyldes - og er der nogen forslag til hvordan man kan få det løst.
mar 2005
Følger: 56 Følgere: 53 Biler: 12 Emner: 78 Svar: 888
feb 2011
Følger: 3 Følgere: 2 Biler: 6 Emner: 2 Svar: 119
feb 2003
Følger: 10 Følgere: 9 Biler: 4 Emner: 17 Svar: 23
Omkring fartpilot arm - hvordan kan den være i stykker hvis det virker når man tænder og slukker bilen? Det burde vel være sådan at enten virker det ellers virker det ikke
nov 2004
Følger: 33 Følgere: 31 Biler: 3 Emner: 18 Svar: 161
det kunne lyde som en Slidt kontakt i din fartpilot.
Alt hvad der har med vag at gøre har det med spejlene. mener også bmw og ford har det på den måde.
Det er for at kunne justere ned nemmere hvis du bliver blændet af bagfra kommende.
maj 2007
Følger: 4 Følgere: 5 Biler: 3 Emner: 16 Svar: 75
feb 2011
Følger: 3 Følgere: 2 Biler: 6 Emner: 2 Svar: 119
Jeg lærte i hvert fald i skolevognen at jeg skulle justere det ene spejl først da det andet fulgte lidt med når man justerer det første
Fartpilot / spejle
Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside