{{ getTotalHits() | thousandNumberSeperatorFilter }} resultater Filter
{{group.groupName}}

{{ group.groupName }}

Medlemmer: {{group.memberCount}}
Forside Forum Medlemmer Annoncer {{ group.itemMoreItems }}
768 visninger | Oprettet:

Ladetryks fejl {{forumTopicSubject}}

Hey drenge.
Jeg har for nyligt fået et problem med min bil, hvilket er som følger:

Når man kører i bilen, har kørt den ordenlig varm og så gerne vil give den lidt med højre foden, så har jeg for nyligt oplevet et problem med at den især i 2-3-gear ikke kan accelerere fuldt ud, den laver simpelthen noget lag eller "hakker" nærmest afsted. Det sker KUN når man vil fyre bilen af, og altså ikke når man bare kører ganske stille og roligt.

Jeg lagde så mærke til her til aften da jeg var ude og køre, og bedre kunne se mit ladetryksur og E-boost controlleren at de begge viser vacum, men så snart de ville skulle vise ladetryk står de begge bare på nul! Bilen reagerer ikke anderledes, men viser simpelthen ikke trykket, lavt som højt, kun nul.

Jeg kiggede så lige i motorrummet om nogle stik, kabler eller andet var røget af, men kan ikke se at noget skulle være galt. Der er for nyligt blevet monteret et olie temp. ur i bilen, så derfor er rodet ved kablerne inde i bilen omkring ladetryks uret og E-boost'eren, men alt sidder som det gjorde før, hvis noget skulle have været pillet af.

Håber nogle har et eller andet at byde ind med omkring problemet, er sgu ret irriterende.

Mvh. Niclas


Handyhand

Få billig hjælp fra private

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Nedtagning af to lamper 700 kr.
  • opvaskemaskine montering 700 kr.
  • Nyt amatur 900 kr.
  • Hjælp til opsætning af en svævehylde og 3 små svævehylder, samt et klapbord i køkken 1.250 kr.
  • Reparation ag opvaskemaskine 1.500 kr.

Opret en opgave

Kommentarer på:  Ladetryks fejl
Kommentér på:
Ladetryks fejl

Du skal være medlem af gruppen for at kunne kommentere.
Gå til gruppens forside




Annonce